Новости Энциклопедия переводчика Блоги Авторский дневник Форум Работа

Декларация Поиск О нас пишут Награды Читальня Конкурсы Опросы

ГП-цитатник

havacılık ders kitabı

Модератор: Dragan

havacılık ders kitabı

Сообщение Tabby_Cat » Пт янв 20, 2012 14:36

Sayin arkadaslar! Neredesiniz? 1 aydir turk bolumde kimse yazmiyor. Ben o kadar turkce konusmayi ozledim ki dayanamadim, yeni bi konuyu acmaya karar verdim. Ben genellikle havacilik ingilizceyle calisiyorum, ama turkce unutmamak icin ayni zamanda havacilik turkce ogrenmeye karar verdim, en azindan birazcik ;)
havacilik ders kitaplarla karsilasan kisiler burada var mi acaba? Ya da interesan yazilarla? Onceden tesekkur ederim
Tabby_Cat

Язык(-и): en/es/tr/ru

Re: havacılık ders kitabı

Сообщение Raya » Сб янв 21, 2012 14:48

Merhaba!Benim adim Raya,Rusyaliyim.Turkce ogreniyorum,iyi seviyesinde bilmeliyim,cunku turk ile evliyim(2 yildir),ve tercumanlik yapmaya kendime karar verdim.Ve iyi tercuman olmaliyim.Amaclarim yuksek.Ve burdaki arkadaslardan yardim etmekten mutluyum.Arkadaslar!Yardim ediniz.Bir yol gosteriniz,ilkten bana ne yapmam lazim?Grameri sayfalardan ogreniyorum.Bir metin ceverip kime kontrol icin gonderebilirim?Benim kocam rusca bilmiyor,ve dogrusu,dil konuda,benimle ilgilinimiyor.Her seye kendim merakliyorum.Inatciyim ve hirsiyim.Beni duzeltmenize ihtiyacim var.Size hayirli isler dileyorum.
Raya

Сообщение babaevmaruf » Сб янв 21, 2012 15:25

Merhaba Raya. İlk önce ç, ı, ö, ü harflerini yazmayı öğrenmeniz gerek. Tabii ki grameri çok iyi öğrenmeniz gerek. Hemen tercüme yapmaya acele etmeyiniz. İyi tercüman olmak için sırf grameri bilmek yetersizdir. Çok okumanız gerekir.
Saygılarımla.
babaevmaruf

Сообщение Tabby_Cat » Вс янв 22, 2012 22:16

Raya, isterseniz cevirmenizi bana gonderebilirsiniz. Benim az bos zamanim var, ama olursa ben size memnuniyetle yardim ederim :) benim turkce seviyem yuksek degil, orta sanirim. Ama sizin sorulariniza cevap bulamazsam beraber kitaplara bakariz, olur mu? Boylece hem siz hem de ben kendimizi gelistirecez ;)
Tabby_Cat

Язык(-и): en/es/tr/ru

Сообщение Raya » Пн янв 23, 2012 13:59

Tabby_Cat,cok tesekkur ederim :)Size cevirdiklerimi gonderirim.Bu aralarada Turkce klavye yaptiririm,ve yazdaklarim daha uygun sekilde gorunur.Cok rica ederim,beni duzeltmebilir misiniz?Saniyorum hatali yaziyorum.Bir daha tesekkur ederim.Ve sadece bir sorum kaldi.Size nasil metinlerimi gonderebilirim?Buraya,yoksa e-mail adresinize?O zaman e-mail adresinizi isteyecegim.Saygilarimla.
Raya

Словари русского языка

www.gramota.ru
Словарь Мультитран
Язык

Вернуться в Турецкий язык